Úvod » Z Domova

Důležitá bitva na severu!

publikováno 23.01.2011

Plzeň - Druhý zápas venku sehrají plzeňští indiáni na ledě Benziny Litvínov. Severočeši jsou jedním ze soupeřů modrobílých v boji o předkolo play-off, ale neprožívají právě nejlepší časy. Po čtyřech porážkách v řadě navíc na post trenéra rezignoval bývalý vynikající útočník, Robert Reichel. Nový trenér ještě nebyl jmenován, družstvo prozatím vede bývalý výborný škodovák, Jiří Kučera. Podaří se mu připravit svůj tým na důležitý souboj?

Nejčerstvější a zároveň nejzásadnější zprávou z tábora hostů je jistě fakt, že tým Litvínova v sobotu opustil hlavní trenér, Robert Reichel. Krušnohorce tak opouští po necelém roce, hlavním trenérem se totiž stal loni v dubnu po ukončení své hráčské kariéry. V sobotním tréninku vedl litvínovské hráče Jiří Kučera, ale hlavním trenérem pravděpodobně nezůstane. Vedení o novém lodivodu žlutočerných usilovně jedná, ale jeho představení prý přijde nejdříve v neděli dopoledne. Je tedy možné, že Jiří Kučera, bývalý hráč Plzně, povede Benzinu v klíčovém boji proti svému bývalému zaměstnavateli jako dosavadní trenér.

Litvínovský propad

Nedělní soupeř Plzně se aktuálně nenachází vůbec v ideální formě. Kromě již zmiňované změny na trenérském postu probíhají v klubu i pohovory s hráči ve snaze odhalit problém, který severočechy může stát účast v play-off. Zatímco po posledním vzájemném zápase hrálo vše do karet Litvínovu, nyní drží v ruce trumfy Plzeň. Svými špatnými výkony k tomu přispěli i hráči Benziny, kteří prohráli poslední čtyři utkání. Zvláště vyčnívá domácí debakl 1:7 s brněnskou Kometou, která také neprožívá nejlepší časy. Páteční porážka v Pardubicích tak zřejmě byla poslední kapkou, po které se tým z Litvínova odhodlal k trenérské změně.

Prodlouží indiáni vítěznou vlnu?

Plzeň je aktuálně na deváté pozici extraligové tabulky. A to díky zázračné vítězné vlně, která se táhne už sedm utkání! Indiány paradoxně nakopla domácí porážka s Mladou Boleslaví, tedy zápas, z kterého nejen fanoušci, ale i sami hráči chtěli urvat plný bodový počet. To se povedlo v následném utkání na brněnském ledě a od té doby sebrali modrobílým jediný bod hráči Zlína. Zůstane vítězná válečná sekera vykopána i v nedělním střetnutí?

Skvělý Horčička

Plzeňskému útoku na předkolo play-off velice výrazně pomohl příchod Luboše Horčičky. Vyrovnaný brankář předvádí skvělé výkony a drží indiány nad vodou i ve chvílích, kdy se hráčům v poli příliš nedaří. Za vše mluví nejen jeho dvě vychytané nuly, ale i průměr obdržených branek na zápas 1,55! Skvěle se vytáhl i v posledním utkání na ledě Liberce, kde vychytal samostatný únik Petra Nedvěda.