Úvod » Z Domova

Kůrka do Pardubic

publikováno 23.01.2011

Hokejový útočník Tomáš Kůrka, jenž se stal začátkem roku přebytečným hráčem v kádru Sparty, dohraje sezonu v Pardubicích. Na východě Čech bude devětadvacetiletý forvard hostovat poté, co jej Pražané, s nimiž v květnu minulého roku uzavřel dvouletý kontrakt, nabídli na hráčský trh. Kůrka byl zapsán na soupisku Eatonu již pro dnešní duel 43. kola proti Litvínovu a stihl si připsat dvě asistence.

"Na hráčském trhu jsme hledali někoho, kdo by nás mohl posílit. Měli jsme několik hráčů vytypovaných a ještě i máme, všechno se ovšem nemusí povést. U Tomáše hrála roli nejdřív ekonomika a také to, že hráče znám z působení v Budějovicích," řekl novinářům po souboji s Litvínovem (4:2) pardubický trenér Josef Jandač.

Přestože poslední dny Kůrka trénoval jen individuálně, k mužstvu se připojil jen pár hodin před začátkem utkání a se svými novými spoluhráči z útoku Tomášem Zohornou a Adamem Pineaultem se stihli jen pozdravit, byl na ledě vidět, což ocenil i samotný Jandač.

"Poslední dny se řešily nějaké týmy, přesně ty detaily neznám, to byla záležitost mého agenta, dneska se ale celá záležitost uzavřela. Ve tři hodiny odpoledne jsem měl telefon, že musím být připraven na zápas v Pardubicích, tak jsem se sebral a jel. Přijel jsem rovnou na rozcvičku, neměl jsem prakticky o čem přemýšlet," popsal hektické chvilky Kůrka.

Přestože prý se Zohornou a Pineaultem neabsolvoval žádnou domluvu o jednotlivých rolích ve formaci, jejich spolupráce dobře zafungovala: Zohorna dvakrát skóroval, Pineault si stejně jako Kůrka připsal dvě finální přihrávky. "Po dlouhé době jsem si zase zahrál a byl jsem rád, že zase můžu zažít atmosféru kabiny," pochvaloval si Kůrka.

Výrazně si polepšil i co do postavení klubu v tabulce. Zatímco Sparta bude horko těžko dohánět ztrátu na vyřazovací boje, Východočechům by již rozhodně nemělo play off uniknout.

"Strašně mě to mrzí, protože jsem za Spartu chtěl hrát. Všichni prognózovali, že se bude hrát o titul. Mrzí mě to hlavně kvůli divákům, kteří si nezasloužili, že to tam tak dopadlo. Zároveň jsem rád, že jsem tady, protože to pro mě je bonus. Jsem rád za každou minutu, za to, že mě tady chtějí. Doufám, že dosáhneme nějakého většího úspěchu," přála si nová pardubická posila, která oblékla dres s číslem 19.