Úvod » Ze Sveta

Kde bude chytat Jevgenij Nabokov? Detroit ho nezískal, do New York Islanders se mu nechce

publikováno 23.01.2011

Dvakrát se zklamaně dívali Bluesmani, jak jim nová posila mizí za rohem, teď se s podivnou logikou systému zvaného waiver seznamují v Detroitu. Co na tom, že si vyhlédli Jevgenije Nabokova a dojednali s ním smlouvu za 570 tisíc dolarů? Než se ruský gólman mohl zapojit do tréninku, musel být zapsán na listinu volných hráčů - a odtud si ho stáhli NY Islanders

23.01.11 | Autor: Pavel Krupička

Dvakrát se zklamaně dívali Bluesmani, jak jim nová posila mizí za rohem, teď se s podivnou logikou systému zvaného waiver seznamují v Detroitu. Co na tom, že si vyhlédli Jevgenije Nabokova a dojednali s ním smlouvu za 570 tisíc dolarů? Než se ruský gólman mohl zapojit do tréninku, musel být zapsán na listinu volných hráčů - a odtud si ho stáhli NY Islanders.

 

Roztrpčen je i sám Nabokov. Do zámoří se vracel s tím, že ve druhém týmu Západní konference bude mít šanci bojovat o Stanleyův pohár, který ještě nemá ve své sbírce. Místo toho by měl chytat za Ostrovany, podprůměrný tým na východě. Rodákovi z Usť-Kamenogorsku to moc nevoní a podle sdělení svého zámořského agenta Dona Meehana odmítá v New Yorku působit.

Generální manažer Garth Snow se to pochopitelně doslechl, čeká ale na vyjádření samotného hráče. „Chci slyšet od něho, co se děje. V tuhle chvíli už pro něho připravují dres,“ uvedl šéf Ostrovanů v sobotu dopoledne na webových stránkách klubu. „Na zítřek jsme mu rezervovali letenku, abychom ho na Long Islandu měli co nejdříve.“

„Nabokov má standardní hráčský kontrakt, patří nám. Čekám na to, až si s ním budu moci promluvit. Posílal jsem mu zprávu, ale ještě mi neodpověděl. Bavili jsme se zatím jen s jeho agentem a ten se v tomhle oboru pohybuje dost dlouho, aby věděl, co bude následovat,“ dodává Snow.

Pokud by Jevgenij Nabokov skutečně odmítl nastoupit k Ostrovanům, klub ho může pokutovat. Možnost přesunout nespokojeného hokejistu do AHL padá vzhledem ke skutečnosti, že přichází do zámoří po 15. prosinci. Nabokov má ostatně ve smlouvě původně sjednané s Detroitem no-move klauzuli, takže na farmu by ho nemohli poslat bez jeho souhlasu.

Složitá pravidla platící při získání hráče z Evropy po startu sezóny National Hockey League nabízejí další varianty přesunů pětatřicetiletého gólmana. Islanders mohou vedení ligy požádat o „odklad“ platnosti smlouvy, takže i kdyby Nabokova nemohli využít letos, budou vlastnit jeho zámořská práva pro příští sezónu. Mohou ho (s jeho souhlasem) znovu zapsat na waiver list. Mohou se ho pokusit vyměnit jinam.

Jestli vám poslední možnost připadá jako ideální prostředek pro to, aby od Detroitu získali vlastně „zadarmo“ dalšího hráče, nemáte tak docela pravdu. Vzhledem k již výše uvedeným podmínkám totiž nejdříve dostanou možnost přisvojit si Nabokova kluby, které o něho projevily zájem už poprvé (jestli nějaké takové byly), ale nedostalo se na ně kvůli lepšímu postavení v tabulce, než mají Islanders.

Pokud nikdo takový hráče nebude chtít, přichází ještě před samotným trejdem na řadu nový waiver, kde se o Nabokova mohou znovu ucházet všechny týmy NHL (toto pravidlo platí právě pro Evropany přicházející po zahájení sezóny). I kdyby nikdo jiný, minimálně Red Wings takovou možností určitě nepohrdnou – takže na dotažení výměny do konce si NY Islanders mohou nechat zajít chuť.

Detroit se snaží angažovat Jevgenije Nabokova, protože k dlouhodobě zraněnému Chrisi Osgoodovi nedávno krátce přibyla na marodku i jejich jednička Jimmy Howard a zdravotní problémy trápily i náhradníka z farmy Thomase McColluma. Ostrované začátkem ledna neprozřetelně vytrejdovali Dwaynea Rolosona do Tampy a vzápětí se jim (pokolikáté už?) zranil Rick DiPietro, takže v posledních utkáních točí mezi tyčemi nezkušené Kevina Poulina s Nathanem Lawsonem (jenž si navíc v pátek poranil koleno).

Nabokov odchytal v NHL během deseti sezón 563 zápasů, všechny v dresu San Jose. Žraloci ho draftovali v roce 1994 v devátém kole, poprvé mu dali šanci v sezóně 1999-2000. Od následujícího ročníku byl nezpochybnitelnou jedničkou mužstva z Kalifornie

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kategorie: hokej - lední

Návštěv: 1293
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři

Aktualita

Trenink!
Hoši,chtělo by to ňáky ty tréninky!!! Ledy jsou. Stačí sehnat druhou partu!

Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery

Anketa

přáli byste si klubové stránky na banda.cz?

  Ano
0 (0,0%)

  Ne
0 (0,0%)

  Je mi to šumák
0 (0,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz